Збитки страховиків від шторму «Борис» в Європі оцінюються у 2-3 млрд євро

Європейські страхові компанії виплатять від 2 до 3 мільярдів євро по збитках від повеней після шторму «Борис» минулого місяця в Австрії, Польщі та Чехії.

Згідно з оцінками Verisk, деякі з найбільш постраждалих районів були вздовж польсько-чеського кордону. У Польщі пошкоджено або затонуло понад 6000 сільськогосподарських, комерційних і 700 громадських будівель.

Крім того, постраждали понад 11,5 тис. житлових будинків. Аналітики зазначили, що більшість комерційних ризиків у Польщі застраховані, але страхове покриття будинків і автомобілів від повені залишається обмеженим.

Verisk підкреслив, що економічні наслідки, які покривають страховики, відрізнятимуться в різних країнах. Австрія та Чехія мають відносно високий рівень страхування від повеней. Однак нижчі ліміти страхового покриття від повені в Австрії можуть зменшити остаточну загальну суму страхового збитку.

У Чеській Республіці Чеська страхова асоціація повідомила про понад 60 000 претензій із страховими збитками, які досягли приблизно 770 мільйонів євро. Близько 60% цих збитків пов'язані зі страхуванням бізнесу.

Водночас легкі та помірні повені також відбулися в Німеччині, Угорщині, Румунії, Словаччині та Італії, хоча Verisk виключив ці збитки зі своїх оцінок.

"Станом на 19 вересня ми надали п’ять звітів про аналіз повеней для Польщі та три для Австрії. На основі нашого п’ятого випуску даних для Польщі в Esri ArcGIS, ми оцінюємо, що принаймні 20 000 будівель можуть постраждати від повені на півдні Польщі", зазначили аналітики.

Шторм Борис потім перемістився з регіону, припинивши опади в Австрії, Чехії та Польщі.

Оцінка Verisk включає застраховані збитки, пов’язані з пошкодженням автомобілів, житлових, комерційних, промислових і сільськогосподарських об’єктів в Австрії, Польщі та Чехії. Він також враховує додаткові витрати на проживання та збитки від перерви в бізнесі.

Брокер Guy Carpenter оцінював збитки, пов’язані зі штормом «Борис» у Центральній і Східній Європі, від 1,6 до 2,1 мільярда євро.

Аналітики детально описали приблизні збитки по країнах: від 600 до 750 мільйонів євро в Чехії, від 550 до 650 мільйонів євро в Австрії, від 350 до 550 мільйонів євро в Польщі та від 100 до 150 мільйонів євро в Словаччині. Угорщини та Румунії. Це була найбільша повінь у регіоні з 2010 року.

Джерело: Форіншурер