НБУ оновив критерії оцінки ризиків діяльності страхових компаній України

Національний банк України оновив правила оцінки ризиків діяльності страхових компаній і небанківських фінансових установ та їх суспільної важливості. Нові критерії дозволяють більш точно визначати вразливість компаній до ризиків, які вони можуть мати під час своєї роботи, а також якість управління цими ризиками.

Оновлене Положення про встановлення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику та суспільна важливість страховиків та фінансових установ, включає такі зміни:

  • Запроваджено нову систему оцінки профілю ризику надавачів фінансово-страхових послуг. Ця система враховує загальну вразливість установи до ризиків, її управління ними, фінансові показники та дотримання вимог регулятора.
  • Уточнено критерії оцінки ризиків страховиків відповідно до оновлених нормативів Нацбанку.
  • Під час оцінки ризиків враховуються можливі порушення прав споживачівстрахових послуг. Це дозволить застосовувати такі оцінки до тих страховиків, діяльність яких може викликати подібні ризики.

Також ці зміни покликані підвищити прозорість і ефективність нагляду за ринком страхових послуг. Ризики компаній тепер оцінюватимуться за декількома основними напрямками, кожен із яких має свою вагу у загальній оцінці.

 
Генеративний штучний інтелект підвищує ризики кібератак. Дослідження страховиків

Генеративний штучний інтелект пропонує компаніям нові можливості для трансформації цілих галузей завдяки покращенню бізнес-функцій. Однак ця технологія може стати інструментом для зловмисників, які використовуватимуть її для кібератак. Такі висновки зроблені у спільному звіті компанії Guy Carpenter та аналітиків кібер іншуртеху CyberCube, які проаналізував Форіншурер та вибрав найголовніше.

Звіт досліджує, як Generative AI підвищує ризик кібератак, водночас пропонуючи інструменти для їхнього виявлення та запобігання. Основна проблема, зазначена у звіті, стосується здатності штучного інтелекту створювати більш складне поліморфне шкідливе ПЗ, яке постійно адаптується, уникаючи виявлення. Це може призводити до триваліших і більш руйнівних атак.

 
МВФ збільшив план фінансування України на 2025 рік до $2,7 млрд

На 2025 рік програмою МВФ EFF передбачено до $2,7 млрд за результатами чотирьох переглядів. Спочатку ця сума становила близько $1,8 млрд за двома переглядами програми, – повідомило Міністерство фінансів.

Відповідно до оновлень за результатами п’ятого перегляду програми, на прохання України були внесені зміни до графіку переглядів програми та траншів. Якщо раніше було заплановано два перегляди на 2025 рік – на початку березня і наприкінці серпня з траншами по $917,5 млн, то тепер графік включає чотири щоквартальні перегляди, як і в цьому році. Розмір восьмого траншу після сьомого перегляду в березні залишився незмінним – $917,5 млн, а розміри подальших трьох траншів наступного року складатимуть відповідно $809,6 млн, $539,8 млн і $445,3 млн.

 
Fairfax та його страховики в Україні задонатили $200 тис. для допомоги ветеранам війни

В умовах триваючої війни підтримка захисників України стала однією з ключових ініціатив багатьох компаній.

Страхові компанії ARX, UNIVERSALNA та Colonnade, які є частиною канадської страхової групи Fairfax Financial Holdings в Україні, передали 100 000 доларів для допомоги ветеранам війни.

Окрім цього, акціонер компаній – Fairfax – збільшив суму допомоги ще на 100 000 доларів, довівши загальну суму внеску до 200 000 доларів.

 
Два роки впровадження NCTS: український бізнес на шляху до спрощення митних процедур

Минуло два роки з моменту приєднання України до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Протягом цього часу українські експортери активно використовують переваги NCTS, що дозволяє спростити митні процедури та забезпечити більш ефективний товарообіг.

Державна Митна Служба звітувала, що Україна одна з перших країн-учасниць Конвенції успішно перейшла на нову версію системи – NCTS Фаза 5, що заклало основу для подальших змін у митній сфері.

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 6