Глобальні мегатренди уповільнюють зростання та підвищують інфляцію: Munich Re

Аналітики Munich Re прогнозують, що глобальні мегатренди впливатимуть на макроекономічні умови у довгостроковій перспективі, спричиняючи десятиліття повільнішого зростання та вищої інфляції.

Перестраховик очікує, що у 2025–2034 роках середнє зростання світової економіки становитиме 2,5%, а інфляція в промислово розвинених країнах – 2,2%. Для порівняння, у 2010–2019 роках ці показники були на рівні 3,1% та 1,5% відповідно.

Раніше глобалізація, демографічні зміни та цифрові технології сприяли економічному зростанню й стримували інфляцію. Проте деякі з цих факторів зазнають фундаментальних змін, а нові чинники набувають значення.

Munich Re виділяє чотири основні структурні тренди, які визначатимуть розвиток економіки в наступному десятилітті:

  1. По-перше, деглобалізація послабить міжнародну торгівлю та знизить рівень інтеграції між країнами, що уповільнить зростання і підвищить інфляцію.
  2. По-друге, перехід до економіки з нульовими викидами, ключовий елемент декарбонізації, спричинить зростання цін і, принаймні на початковому етапі, стримуватиме економічне зростання.
  3. По-третє, нестача робочої сили, посилена старінням населення в багатьох промислово розвинених країнах, підвищить зарплати та інфляцію, водночас уповільнюючи економічний розвиток.
  4. Єдиним мегатрендом, що підтримуватиме економіку, стане цифровізація, яка сприятиме зростанню продуктивності, стимулюватиме економічне зростання та стримуватиме інфляцію.

Загалом ці чотири фактори визначатимуть майбутні темпи зростання та рівень інфляції. У цьому контексті особливо важливо, щоб цифрові технології сприяли підвищенню продуктивності, а політики створювали умови для стимулювання економіки.

Страховий сектор має готуватися до ризику тривалої інфляції, яка може перевищити поточні прогнози, що особливо вплине на сегменти з довготривалими виплатами, наприклад страхування відповідальності перед третіми сторонами.

З іншоого боку, структурні зміни у світовій економіці також створюють можливості для розвитку нових рішень у сфері страхування ризиків, зокрема у кіберстрахуванні та цифрових продуктах.

Джерело: Форіншурер