В Україні можна отримати довідку про страхову історію та участь у ДТП онлайн. МТСБУ запустило новий сервіс

Моторне (транспортне) страхове бюро України запустило сервіс для швидкого отримання довідки про страхову історію онлайн. Сервіс працює у тестовому режимі. Як він працює та що для цього потрібно, щоб отримати довідку, розбирався Форіншурер.

Новий сервіс надає історію страхових випадків за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, укладеними щодо транспортного засобу, яким він володів, а також про історію дорожньо-транспортних пригод за участю транспортних засобів.

Це стало можливим через зміни в умовах перебування транспортних засобів із українською реєстрацією в деяких країнах Європи. Українці тепер частіше звертаються до іноземних страхових компаній.

Для оформлення договорів внутрішнього автострахування в країнах ЄС іноземні страховики просять підтвердити страхову історію та надати інформацію про участь у ДТП.

Відповідно до нового Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», який набирає чинності 1 січня 2025 року, власники транспорту зможуть безоплатно отримувати інформацію з Єдиної централізованої бази даних МТСБУ (дивіться про ключові нововведеня закону про ОСАЦВ).

Ця інформація містить дані про страхові випадки за останні 7 років, а також про ДТП, у яких брали участь транспортні засоби власника. Тому, не чекаючи на вступ нового Закону ОСАЦВ в дію, Моторне бюро вже запустило автоматичний сервіс для отримання довідок, підписаних кваліфікованим електронним підписом (КЕП). Оскільки довідки містять конфіденційну інформацію, для їх отримання потрібна авторизація через електронний підпис, зокрема за допомогою Дія. Підпису.

Як отримати довідку про страхову історію?

  1. Пройдіть авторизацію за допомогою КЕП.
  2. Заповніть обов’язкові поля у формі.
  3. Згенеруйте довідку та завантажте PDF-файл.

Отримати довідку про страхову історію →

Довідка, отримана через автоматичний сервіс, є офіційним документом. Її можна перевірити за QR-кодом, розміщеним у PDF-файлі.

Інформація у довідках формується на основі даних ЦБД МТСБУ, які подають страхові компанії — члени МТСБУ. Відповідальність за повноту та точність цих даних несуть самі страхові компанії.

Що робити, якщо у вас немає КЕП?

Електронний підпис можна отримати в акредитованих центрах сертифікації ключів (АЦСК). Інформацію про адреси, порядок роботи та вартість послуг КЕП розміщено на сайтах АЦСК.

Довідки МТСБУ надаються безкоштовно. Ви самостійно завантажуєте довідки у форматі PDF, засвідчені КЕП. Крім того, зазначили в Бюро, не потрібно звертатися до посередників для отримання цієї інформації.

Нововведення, які набудуть чинності з 1 січня 2025 року, посилять страховий захист за договором “автоцивілки”

Страхові компанії зможуть самостійно визначати страхові тарифи на ОСАЦВ (раніше страховики не могли змінювати базовий платіж та коригувальні коефіцієнти). Це забезпечить можливість визначити «справедливу ціну» страхування з урахуванням персональної історії кожного водія.

Новий закон про ОСЦВП забороняє застосовувати страховикам франшизу у договорах автоцивілки (була франшиза 500, 1000, 2000 або 3200 грн). Це створить передумови для відшкодування страховиком всієї вартості ремонту автомобіля.

Законом передбачено поступове підвищення максимальних розмірів страхової суми (раніше було 160 тис грн по майну та 320 тис грн за шкоду життя та здоров’ю). Ліміт страхового відшкодування за європротоколом буде скасовано (раніше був до 80 тис грн), тобто він буде в межах страхової суми за автоцивілкою (максимальний розмір виплат може бути встановлений НБУ).

Сьогодні по одному постраждалому за збитки майну в Україні страховики виплачують 160 тис. грн (але не більше 800 тис. грн на одну страхову поді), а буде 250 тис. грн. По життю і здоров’ю сьогодні виплата становить 320 тис. грн, а з 2025 року буде 500 тис. грн. З 2026 року страхова сума підвищиться ще вдвічі до 1 млн грн на одну особу і до 20 млн грн на всіх постраждалих в одному ДТП.

Страхова сума розраховуватиметься на всіх постраждалих в одному ДТП і становитиме 2 млн грн (зараз 800 тис. грн). Після вступу України до ЄС пропонується три хвилі підвищення страхової суми: по життю і здоров’ю – 10 млн грн, 20 млн грн та 32 млн грн, по збитках майну – 10 млн грн, 16 млн грн та 32 млн грн.

Крім того, будуть фіксовані мінімальні виплати за смерть чи шкоду здоров’ю – від 12 до 36 мінімальних заробітних плат для безробітних або тих, хто не може підтвердити свій дохід. Виплата за смерть збільшується до 25 мінімальних заробітних плат.

Модель прямого врегулювання збитків стає обов’язковою, тобто тепер потерпілий може звертатися до свого страховика, у якого він купив поліс ОСАЦВ.

Джерело: Форіншурер